Tehlikenin farkında mısınız?

Tehlikenin farkında mısınız?

Seçim propagandaları boyunca  yorum yapmadım.Bu haberi bekliyordum. Şimdi onların ağzıyla yazılmış bu haberi yorumlamak isterim.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlunun  Muharrem İnce komplosu sonrası  Rusya'ya yaptığı suçlayıcı açıklamalara anlam verememiştim.Şimdi taşlar yerine oturuyor.

Batının Türkiye'de seçimlere herzaman angaje olduğunu ve Erdoğanın 21 yıllık iktidarı boyunca taraflı haberler yaptığı bakidir.Buda batı'nın menfaatleri gereği olmuştur.

Lakin bu seçimler batı için çok başka anlam taşıyor. Sebebi Rusya-Ukrayna savaşı .
Yarın ki seçimlerin sonuçları bu coğrafya dahil tüm dünya yı ilgilendirdiği açıktır. Rusya -Ukrayna savaşı boyunca Nato ve ABD tutumu dahilinde Avrupanın bir tetikci gibi davrandığı ortada iken Türkiye ve onun erkleri Avrasya üçgeni dahilinde hem Rusya hem Ukrayna ile tahıl gibi besin zinciri denkleminde çok önemli  rol alıp dünya'da bu savaşın bitmesi için elinden geleni yapıyordu.

Oysa savaş başladığı günden buyana Türkiye'deki bazı muhalefet parti liderlerinin savaşın başında kamuıyuna verildiğinde ''Türkiye'nin taraf olması,Boğazları Kapatması gibi''  Türkiye'nin bir savaşa çekilmek istendiğini gösteriyordu.

Aşağıdaki haberde verildiği gibi batı yarın bir iktidar değişikliği bekliyor.Buna en çok NATO,ABD ve AB sevinecektir.Türk ordusu NATO'nun en güçlü ordularından biri .Son iki yılda küresel güçlerin dünya'ya sattığı silahları düşündüğümüzde üstüne Berlin Almanya'da, Haziran ayında yapılacak NATO tatbikatını koyarsak Türkiye'yi ,dünya'yı bekleyen tehlikenin farkındayız değil mi?

Not:Bir tatbikatta ilkkez hava sahası(zamanlama ile) kapatılıyor.Bu askeri litarütürde ilkkez yaşandığı söyleniyor.

İligili Haber
New York Times: “Seçimler NATO karargahı ve Kremlin’de dikkatle izleniyor